Permun

cartier
KOLEKSİYONU KEŞFET

Yeni Gelenler

Cartier Ballon Bleu Erkek Kol Saati - 0
Cartier Ballon Bleu Erkek Kol Saati
Cartier Santos Domont Kadın Kol Saati - 0
Cartier Santos Domont Kadın Kol Saati
Cartier Santos Erkek Kol Saati - 0
Cartier Santos Erkek Kol Saati
Cartier Santos Domont Kadın Kol Saati - 0
Cartier Santos Domont Kadın Kol Saati
Cartier Santos Bayan Kol Saati - 0
Cartier Santos Bayan Kol Saati
Cartier Ballon Blanc Kadın Kol Saati - 0
Cartier Ballon Blanc Kadın Kol Saati
Cartier Ballon Blue Kadın Kol Saati - 0
Cartier Ballon Blue Kadın Kol Saati
Cartier Ballon Blue Kadın Kol Saati - 0
Cartier Ballon Blue Kadın Kol Saati
section-image-3
SANTOS DE CARTIER KOLEKSİYONU
SANTOS DE CARTIER KOLEKSİYONU - 0

1904 yılında Louis Cartier, ünlü Brezilyalı havacı Alberto Santos Dumont'un en büyük dileği olan “ Uçarken zaman zamanı kontrol edebilmek” arzusunu yerine getirmek için yıllarca saat endüstrisinde adından söz ettiren, Dünya’nın ilk kol saati olarak gösterilen ikonik “Santos De Cartier” Koleksiyonu üretti.

KOLEKSİYONU KEŞFET
PANTHÈRE DE CARTIER KOLEKSİYONU
PANTHÈRE DE CARTIER KOLEKSİYONU - 0

Mücevher ile saati buluşturan Panthère de Cartier, 1940'ların sonlarından beri markanın kimliğinin ayrılmaz bir parçası olmuş ve moda çevreleri tarafından gerçek bir stil ikonu olarak görülmektedir.

KOLEKSİYONU KEŞFET
section-image-7
CARTIER WATCH RANGE
CARTIER WATCH RANGE

Panthère De Cartier

Mücevher ile saati buluşturan Panthère de Cartier, 1940'ların sonlarından beri markanın kimliğinin ayrılmaz bir parçası olmuş ve moda çevreleri tarafından gerçek bir stil ikonu olarak görülmektedir.

CARTIER WATCH RANGE - 0
DRIVE DE CARTIER

Nadir ve rafine saatler yapmakla tanınan Cartier, zarefeti maskülenlikle birleştirerek göz alıcı yeni bir baş yapıta imza atmıştır. Centilmenlerin bilekleri saran ergonomik kasa, klasik Cartier Romen rakamları ile donatılmış kadranın saflığı ile birleşince ortaya çıkan “Drive de Cartier” nadide Cartier koleksiyonları arasına girmiştir.

DRIVE DE CARTIER - 0
TANK

Louis Cartier 1917'de Tank saatini tasarladığı andan itibaren saat dünyası bir efsanenin doğuşuna şahitlik ediyordu. İlk prototip, saat 1919'da piyasaya sunulmadan birkaç yıl önce General Pershing'e hediye olarak sunuldu. Temiz, net çizgiler özgür ruhlu, zarif bir müşteri ile oldukça popüler oldu. Aristokratlar, kraliçeler,iş adamları arasında çok tercih edilen ikonik Tank saati, sayısız varyasyona ilham kaynağı oldu, ancak kendine özgü kimliğini korumayı başardı.

TANK - 0
BALLON BLEU DE CARTIER

Paris’in ünlü mücevhercileri tarafından tasarlanan Ballon Bleu de Cartier, alışılmışın dışına çıkan tasarımı ile Cartier ailesinin nadide koleksiyonlarından birisi olmuştur. Hem erkek hem de kadın bileklerine benzersiz bir zarafet katan “Ballon Bleu de Cartier” kısa bir sürede üst düzey saat tutkunlarının vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olmayı başarmıştır.

BALLON BLEU DE CARTIER - 0
SANTOS DE CARTIER

1904 yılında Louis Cartier, ünlü Brezilyalı havacı Alberto Santos Dumont'un en büyük dileği olan “Uçarken zamanı kontrol edebilmek” arzusunu yerine getirmek için yıllarca saat endüstrisinde adından söz ettiren Dünya’nın ilk kol saati olarak gösterilen ikonik “Santos De Cartier” Koleksiyonu üretti. Cartier saatinin yardımıyla, Alberto Santos-Dumont, 1906 yılında 21 saniyelik bir sürede 220 metrelik bir yükseklikte kişisel bir uçuş kaydına imza attı.

SANTOS DE CARTIER - 0
CALIBRE DE CARTIER

Çağdaş ve zarif olan Calibre de Cartier saati, saat yapımında karakter ve stil ile yuvarlak formu yeniden yorumluyor. Cartier’in ilk bireysel otomatik mekanizması, 1904 MC (Manufacture Cartier) ile donatılmış bu yeni saat, 1904 Louis Cartier'in öncü ruhuna atıfta bulunur. 48 saatlik güç rezervi olan Calibre de Cartier, sportif duruşu ile Cartier’in ikonik tasarımları arasına girmeyi başarmıştır.

CALIBRE DE CARTIER - 0
RONDE DE CARTIER

Ronde de Cartier, dairesel formu, romen rakamları ve safir tepesi ile Cartier’in klasik imzalarını taşıyan hem zarif bayanlara hemde centilmen erkeklere hitap eden harika koleksiyonlara sahiptir.

RONDE DE CARTIER - 0
CLÉ DE CARTIER

Cle de Cartier, dairesel bir kadranı çevreleyen yumuşak bir geometrik eğri, Cartier’in klasik zarafet ruhunu çağrıştırıyor ve 60'lı ve 70'li yılların tasarımını karakterize eden cesur tasarımlardan ilham alıyor.

CLÉ DE CARTIER - 0
BAIGNOIRE

Daha sonra “Baignoire” olarak nitelendirilecek olan saatin 1906 tasarımı, Cartier'in saat yapımcılığı formlarını hazırlamadaki gücünü gösterdi. Tek bir çizgide benzersiz bir şekilde dövülmüş zarif bir elips olan “Baignoire” saati, Cartier stilinin özüdür: eşsiz bir saflık ortaya koyan bir başyapıttır.

BAIGNOIRE - 0

section-image-9

CARTİER TARİHİ

1847 yılında Louis François tarafından kurulan Cartier markası, kurulduğu günden beri lüksün çekim merkezi olmaya devam ediyor. İkonik saatlerin tasarımcısı Cartier’in, 1904 yılında Brezilyalı havacı Alberto Santos-Dumont’un onuruna tasarlanan ve dünyanın ilk modern kol saati olarak kabul edilen “Santos”, 1906 yılındaki “Tonneau” ve 1919 yılındaki “Tank” modelleri saat dünyasının unutulmaz simgeleri haline geldi. Yakın geçmişte ise “Pasha”, “Ballon Bleu” ve “Calibre” modelleri ile sofistike çizgisine devam Cartier, lüks dünyasının önemli markalarını temsil eden Richemont grup bünyesinde yer almaktadır.